Historic Kokořínsko 2012

22.09.2012 22:21

Soutěž pravidelnosti historických vozidel byla prvním závodem našeho týmu v letošním roce, ve kterém za tým starovala posádka Karel Vodochodský- Marie Hudská. Odehrávala se v romantickém okolí hradu Kokořín na technicky náročných, po zimě bohužel místy i dost rozbitých tratích. Centrem soutěže byl krásný areál zámku Lobeč. S Maruškou jsme měli sraz až na místě. V pátek byla na programu noční etapa o délce asi 130 km, jejíž náročnost umocňoval vytrvalý déšť. Trať měla dva měřené úseky, ve kterých byly i dvě tajné průjezdní kontroly, kde se spoustě posádek podařilo nastřádat spoustu trestných bodů.
I díky tomu nám po skončení první etapy, i přes problémy se světly patřilo pěkné sedmé místo v absolutním pořadí. Dlouho do noci jsme pak s ostatními nad pivem řešili, jak nás to ten Aleš nachytal, a co asi na nás chystá zítra. :-)

V sobotu ráno, již za slunečného počasí odstartovala druhá asi 90ti kilometrová etapa, opět se dvěma měřenými úseky a dalšími dvěma tajnými kontrolami. Zde si už většina soutěžících dala pozor na jízdní průměry, takže se žádné dramatické změny v průběžných výsledcích nekonaly a nám patřilo stále 7.místo. Třetí etapa startovala po sobotním obědě opět z Lobečského zámku. Její převážná část se odehrávala v okolí Bělé pod Bezdězem, kde se na místní testovacím rally okruhu odehrály dvě závěrečné měřené zkoušky. V této etapě jsme se bohužel po bloudění před jednou z ČK propadli na konečné 14.místo. Dalším závodem seriálu bude v polovině dubna soutěž Historic Liberec. Snad se nám pod Ještědem povede o trochu lépe. :-)

Vítězem soutěže se stal Miloš Kašpar se Škodou 100, před Alešem Urbanem na Audi Coupé GT a na stupních vítězů je doplnil Jiří Bistiak s dalši "stovkou".

Fotogalerie: Historic Kokořínsko 2012