Z historie týmu

Sezóna 2009

Prvním závodem týmu byl volný závod, prvním ostrým, srpnový slalom ve Vrbně. V hodnocení TWRC celkové 8. místo v kategorii A1 ze tří odjetých závodů. Nejlepším výsledkem pak bylo 5. místo na slalomu v Pačejově.

Sezóna 2010

Byla první kompletní sezónou týmu v rámci TWRC, kde jsme z deseti soutěží absolvovali sedm. Celkově z toho bylo 3. místo v kategorii A1. Nejlepším výsledkem pak 2. místo ve Vrbně. Na závěr sezóny jsme ještě absolvovali zimní slalom Stráženský volant.

Sezóna 2011

V rámci TWRC jsme absolvovali z deseti závodů osm. Celkově jsme obsadili 2. místo v kategorii A1, nejlepšími výsledky byla dvě 2. místa, ve Vrbně a na Histiric Nostalgia rally Kramolín. Kromě absolvování kompletní sezóny v TWRC, jsme v dubnu vstoupili ještě do seriálu Historic v soutěži jízd pravidelnosti historických vozů. Zde jsme odjeli dva závody Historic Ještěd a Historic Jizera. Na Ještědu, jsme vzhledem k tomu, že to byl náš první závod tohoto ražení obsadili celkově pěkné 12. místo. Na Jizeru bohužel dva dny před soutěží z pracovních důvodů odřekl spolujezdec a nepovedlo se sehnat náhradu, takže jsem závod absolvoval sám. Výsledkem bylo celkové 17. místo, přesně v polovině celého startovního pole. A na závěr sezóny opět Stráženský volant.

Sezóna 2012

V uplynulé sezóně se za volanty týmových strojů v rámci seriálu devíti závodů TWRC v kategorii A1 vystřídali celkem čtyři jezdci. Náš tým se zúčastnil pouze šesti závodů, a v několika případech spíše v rámci testování nové techniky dovezené z Maďarska, takže se v celkovém hodnocení nikdo z nás na bednu nakonec nedostal. Celkové 4. místo obsadil Karel Vodochodský, který se zúčastnil šesti závodů. Z toho jednou obsadi 2. a dvakrát 3. místo. Celkové 7. místo vybojoval Mikuláš Musil, který odjel tři závody a zjednou se umístil jako třetí. 9. příčka při účasti jen ve dvou závodech patří Vojtovi Cíglerovi, kterému se podařilo zvítězit ve Slaném. Celkovou 10. příčku obsadila Adéla Vlková, jejímž nejlepšímvýsledkem ze tří závodů bylo jedno 5. místo.

V seriálu Historic jsme odjeli všechny tři soutěže, dvě s Maruškou, za kterou na posledním závodě zaskočil Hoďa. Celkově jsme obsadili 15. místo.

Na závěr sezóny jsme ještě odjeli tři volné závody, Veterán rally Želiv, Setkání nejen mistrů Jezná a Stráženský volant. O těch více v sekci novinky.

Sezóna 2013

Letos se účast našeho týmu omezila pouze na starty v seriálu Historic, jehož soutěže s vyjímkou úvodního Kokořínska byly započítávány do nově vzniklé kategorie Classic v rámci TWRC. A jelikož jsme Historic Slapy pořádali, tak se nám do hodnocení TWRC započítávaly pouze Jizera a Želiv, kde jsme shodně obsadili v rámci TWRC 1. místo, což nakonec stačilo k celkovému vítězství v kategorii TWRC Classic. V rámci seriálu Historic jsme pak obsadili celkové 7. místo. Po odchodu Marušky pak byla téměř celá sezóna ve znamení hledání spolujezdce, když do každého závodu se mnou odstartoval někdo jiný. Na Kokořínsku to byl Ondra Troch, Jizeru se mnou absolvovala Markéta Viktorinová a na Želivi Adéla Vlková, která přislíbila účast i v příštím ročníku seriálu. Dalšími starty už byly pouze dva závody seriálu Speedway Historic na ploché dráze ve Slaném. Posledním startem bude již tradičně volný podnik Stráženský volant.

Fotogalerie: Z historie týmu